Custom Archery Center   and   Huntsville Archery Club              
2010 Spring 900 Round Scores                     
May 15 & 16, 2010                        
                       
                       
Men's Compound   Men's Recurve
Archer 60m 50m 40m Total Place   Archer 60m 50m 40m Total Place
Jay McKnight 286 287 297 870 1   Jake Veit 195 209 247 651 1
Charlie Hurt 277 289 297 863 2              
Brad Grissom 275 290 297 862 3   Adult Novice Recurve Male
Ernest Mohead 280 282 294 856 4   Archer 40m 35m 30m Total Place
James Maze 271 281 298 850 5   William Milling 230 229 248 707 1
David Boak 264 281 288 833 6   Michael Turbe 215 234 249 698 2
Larry Dilworth 260 279 286 825 7              
Glenn Evans 263 267 289 819 8   Adult Novice Recurve Female
            Archer 40m 35m 30m Total Place
Handicapped   Loren Marino 186 191 203 580 1
Archer 60m 50m 40m Total Place              
No Shooters             Women's Recurve
            Archer 60m 50m 40m Total Place
Women's Compound   No Shooters          
Archer 60m 50m 40m Total Place              
Kelli Grissom 272 273 285 830 1   Teen Recurve Male
            Archer 40m 30m 20m Total Place
Adult Hunter   Tanner Christian 230 244 279 753 1
Archer 60m 50m 40m Total Place   Corey Shedd 152 187 236 575 2
No Shooters             Caleb Van Donkelaar 102 117 215 434 3
            Carl Amborski 62 144 206 412 4
Adult Novice Compound   Joshua Green 81 98 190 369 5
Archer 40m 35m 30m Total Place              
John Evans Sr. 277 274 280 831 1   Teen Recurve Female
            Archer 40m 30m 20m Total Place
Traditional   Naomi Mohr 243 244 268 755 1
Archer 30m 25m 20m Total Place   Camille Bailey 218 215 272 705 2
Daryl Owens 198 238 258 694 1   Yvonne Bowman 98 161 235 494 3
William Milling 183 236 234 653 2              
Daniel Rigney 122 202 243 567 3   Teen Compound Male
            Archer 40m 30m 20m Total Place
Youth Compound   John Evans 286 292 299 877 1
Archer 25m 20m 15m Total Place   Nick Shedd 192 236 267 695 2
Caleb Myrick 185 188 251 624 1   Charles Smith 190 209 233 632 3
Conner Burnham 191 185 220 596 2   William Littrell 172 180 258 610 4
Aubrey Jones 156 205 207 568 3              
Lauren Hunt 153 188 208 549 4   Teen Compound Female
Julianna Burnham 144 184 213 541 5   Archer 40m 30m 20m Total Place
Tyler Jones 127 173 210 510 6   Leah Plume 216 264 266 746 1
Charlotte Barnes 112 145 196 453 7   Chandra Barnes 171 185 170 526 2
            Lisa Smith 57 152 211 420 3
Children 8 & Under Compound              
Archer 10m 10m 10m Total Place   Youth Recurve
Joshua Myrick 208 211 221 640 1   Archer 25m 20m 15m Total Place
            Kaleb Testman 210 218 249 677 1
Children 8 & Under Recurve   Bobby Amborski 160 200 247 607 2
Archer 15m 15m 15m Total Place   Katherine Reardon 186 163 225 574 3
David Riggs 213 226 226 665 1   Sam Amborski 113 174 249 536 4
                       
            Youth Compound 10 Meter
            Archer 10m 10m 10m Total Place
            Dakota Scott 244 230 262 736 1